نوشته شده توسط : نت ویر

8 تا از انواع سنسور هوشمند که در یک خانه هوشمند استفاده میشوند

به خاطر اهمیت این دستگاه و فناوری های نوین، اویو تصمیم دارد تا در این مقاله به شما انواع سنسور هوشمند رایج در خانه های امروزی را معرفی کند، که اجازه کنترل تقریبا همه چیز را برای شما فراهم میکنند.

 1. سنسور دما و ترموستات هوشمند

سنسور دمای خانه هوشمند به صورت مداوم دمای داخل خانه شما را اندازه گیری کرده و به این شکل به ترموستات هوشمند کمک میکند تا دمای ایده آل خانه را جهت آسایش اهالی تنظیم کند.

 1. سنسور روشنایی هوشمند

سنسورها همچنین میتوانند در ترکیب با لامپ های هوشمند مورد استفاده قرار بگیرند. آن ها میتوانند زمانی که یادتان رفته لامپ را خاموش کنید، خودشان نور را خاموش کنند.

 1. سنسور حرکتی هوشمند

هنگامی که یک سنسور حرکتی هوشمند، حرکت مشکوکی را تشخیص می دهد، سیگنال هایی از آن حرکت را، به تلفن هوشمند شما یا دستگاه های دیگری مانند دوربین امنیتی، چراغ و … میفرستد. صاحبان خانه های هوشمند معمولا این سنسورها را با سایر تجهیزات خانه هوشمند هماهنگ میکنند تا امنیت خانه بیشتر از پیش شود.

 1. سنسور نشت آب

سنسور هوشمند نشت آب می تواند باعث کاهش هزینه و مبلغ صورتحساب ماهانه و حتی هزینه تعمیرات ناشی از آسیب دیدگی لوله های آب شود. در واقع شما با کمک انواع سنسور هوشمند نشت آب، بلافاصله بعد از کوچکترین نشتی، هشداری دریافت خواهید کرد. و اگر در اسرع وقت نشتی را برطرف کنید به طور میانگین ۱۰ درصد در هزینه آب به صورت سالانه صرفه جویی خواهید کرد.

 1. سنسور درب و پنجره هوشمند

به صدا در آمدن هشدار و اعلان در هنگام باز بودن درب و پنجره یکی از ضروریات یک خانه هوشمند است. این کار را انواع سنسور درب و پنجره هوشمند برای ما انجام میدهند.

 1. سنسور چشمی درب هوشمند

هنگامی که حرکتی در درب ورودی شما تشخیص داده می شود، سنسور چشمی درب هوشمند شروع به کار می کند.

 1. سنسور آب و هوای هوشمند

سنسور آب و هوایی دقیقا مشابه سنسورهای هوشمند دمای داخل خانه است با این تفاوت که ما آن را باید در بیرون از خانه نصب کنیم.

 1. آشکارساز دود یا سنسور نشت گاز هوشمند

علاوه بر آشکار ساختن دود و مونوکسید کربن، انواع سنسور هوشمند نشت گاز همچنین می توانند بر کیفیت هوا در خانه شما نیز تاثیر گذاشته و وجود هرگونه شرایط آلاینده نظیر گرده، گرد و غبار یا سایر ذرات دیگر را نظارت میکنند.:: موضوعات مرتبط: زندگی هوشمند , ,
:: بازدید از این مطلب : 368
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 5 فروردين 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

جايگزين هاي ساكاروز  همان شدت شيريني ساكاروز را با يك انديس كالري كمتر ايجاد مي نمايند ومواد شيميايي همچون مالتودكسترين، پلي دكستروز و قند الكل ها مي باشند.

توسعهٔ جانشين هاي ساكاروز با پايهٔ دكسترين در ابتدا در آمريكا شروع گرديد.

يكي از اولين شيرين كننده هاي كم كالري قابل پذيرش به صورت تجاري توسط شركت Alberto-culver  Inc در ۱۹۶۵ به بازار آمد.

نوآوري Alberto-culver عبارت از تركيب صمغ عربي با ژلاتين براي همانندسازي ظاهري كريستال هاي ساكاروز بود.

اين مخلوط را به سادگي در خل خشك نموده كه اين امر موجب ساختمان سلولي سوراخدار در آن مي شد و بالاخره آن را به اندازههاي كوچك دلخواه خرد و پودر مي كردند.

نوآوري هاي ديگر در مورد جايگزين هاي ساكاروز توسط Pillsburry،Mansanto و Garnble &procter ارائه گرديدند.

اين جايگزين ها عبارت از شربت هاي به دست آمده از غلات با DE پايين همراه با سيكلمات يا ساخارينهاي مصنوعي متعددي همچون ساخارين، آسپارتام، آسه سولفام پتاسيم ، سوكرالوز در محصولات مختلف كم كالري استفاده گرديده است.

نكته :

اين شيرين كننده ها در مقايسه با ساكاروز قدرت شيرين كنندگي بسيار زيادي را دارند. در عين حال برخي از آنها داراي پس طعم نامطلوبي ميباشند.

در مورد ساخارين افزودن يك مقدار ويژه شكر گندم DE پايين براي كاهش مزه تلخ آن مفيد است همچنين پس طعم آن را كاملاً مي توان با افزودن ۰/۵ppm، ۵- پورين – نوكلئوتيد برطرف نمود.

با توجه به قدرت شيرين كنندگي زياد قندهاي مصنوعي و دانسيته حجم كم اين محصولات كه بسته بندي شان را آسان(۰/۵ درصد) بي زحمت مي نمايد فروش اين فراورده ها رو به افزايش است و اين دلالت بر يك حوزه فروشي با پتانسيل رشد زياد مي نمايد.

از آنجا كه شيرين كننده هاي قوي مصنوعي قادر به تأمين تمامي ويژگي هاي كاربردي ساكارز نمي باشند، مي توان از تركيباتي مانند قندهاي الكل بعنوان عامل پركننده  و بافت دهنده در فرمولاسيون فراورده هاي نانوايي استفاده كرد چذب قندهاي الكل در بدن بسيار آرام   و ناقص بوده و انرژي حاصل از مصرف آن ها پايين مي باشد.:: موضوعات مرتبط: دنیای شیمی , ,
:: بازدید از این مطلب : 355
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 5 فروردين 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

اگر قصد انجام درمان ارتودنسی دندان دارید، می‌توانید بهترین مراقبت‌ها و بریس‌ها را از کلینیک تخصصی بهترین متخصص ارتودنسی دریافت کنید.

ارتودنسی

بعدها سیم‌ها شروع به حرکت دادن دندان‌ها میکنن، بیمار کمی احساس درد ناراحتی خواهد کرد.

طول مدت این ناراحتی برای هر بیمار متفاوت بوده، اما در کل دو تا سه روز طول می‌کشد.

یک مسکن، مانند آنچه برای سر درد استفاده می‌کنید، می‌تواند این ناراحتی را رفع کند.
احساس شل بودن دندان‌ها در زمانی که در حال جابجا شدن هستند طبیعی است.

آن‌ها کمی بعد از قرار گرفتن در وضعیت جدیدشان محکم می‌شوند.

همچنین، در ابتدا وجود براکت‌ها و مالیده شدن آن‌ها به داخل لب‌ها و گونه‌ها حس عجیبی به شما می‌دهند،

که البته بعد از نصب بریس، ما به شما یک واکس داده و نشان می‌دهیم که چگونه می‌توان با قرار دادن آن‌ها در دهان از مالیده شدن براکت‌ها به دندان‌ها جلوگیری کرد.

تغذیه در حین ارتودنسی

در مدتی که تحت درمان ارتودنسی (همچون ارتودنسی نامرئی) قرار دارید، باید غذاها و نوشیدنی‌های سالم مصرف کرده

و برای جلوگیری از پوسیدگی دندان‌ها و عوارض ارتودنسی ارزان از خوردن غذاهای قندی و نوشابه‌های گازدار خودداری کنید.

برای جلوگیری از شکستگی بریس‌ها می‌بایست غذاهای نرم مصرف کنید.

بهداشت دهان

رعایت بهداشت دهان و دندان با روزی سه بار مسواک زدن با یک خمیردندان دارای فلوراید، استفاده از یک دهان‌شویه فلورایدی

و کشیدن نخ دندان با استفاده از برس‌های بین دندانی مخصوص در طول درمان ارتودنسی ثابت الزامی است.

در صورت عدم رعایت این موضوع دندان‌ها دچار آسیب‌های سطحی، لک و پوسیدگی می‌شوند.

مراقبت از بریس‌ها

مراقبت از بریس ها بسیار مهم است و نیروهایی که به طور مداوم در هنگام جویدن به بریس‌ها وارد می‌شوند می‌توانند اتصال بریس‌ها به دندان‌ها، که با چسب ایجاد شده را بشکنند.

هر چه تعداد دفعات این شکستگی‌ها بیشتر باشد، درمان طولانی‌تر خواهد شد.

خراب شدن بریس ها

گاهی اوقات تکه‌ای از سیم یا یکی از نوارهای فلزی بریس آزاد یا خم شده و باعث ناراحتی بیمار شود.

اگر آزاد شدن سیم دلیل ناراحتی باشد، می‌توان با استفاده از پشت یک قاشق یا پاک کن ته یک مداد سیم آزاد شده را زیر سیم قوس‌دار قرار داد.

نگه‌دارنده‌ها

گاهی اوقات بعد از درمان به بیماران توصیه می‌شود که نتیجه درمان را تثبیت کنند.

برای این کار از وسایلی به نام نگه‌دارنده‌ها استفاده می‌شود.

استفاده از نگه‌دارنده‌ها بسیار شایع بوده و اکثر افراد بعد از برداشتن بریس‌ها می‌بایست دست کم به مدت کوتاهی از آن‌ها استفاده کنند.:: موضوعات مرتبط: سلامتی , ,
:: بازدید از این مطلب : 357
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 5 فروردين 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

نحوه تميز كردن گوشواره هايي كه داراي سنگ قيمتي هستند و يا به اصطلاح نگين دارند كمي متفاوت است. مهمترين سنگ هايي كه معمولا در اين نوع گوشواره ها استفاده ميشود الماس، ياقوت كبود و زمر هستند كه سنگ هايي گرانبها و ارزشمندند. بنابراين شستشو و تميز كردن گوشواره طلا اينچنيني از اهميت زيادي برخوردار است.

براي تميز و ضدعفوني كردن گوشواره طلا نگين دار مراحل زير را دنبال كنيد:

يك كاسه آماده كنيد

داخل كاسه يك پيمانه كامل آب بريزيد و بعد از اضافه كردن آب، حدود كمتر از ۱ چهارم پيمانه آمونياك به آب كاسته اضافه كنيد.

با دقت گوشواره طلا را داخل كاسه حاوي آب و امونياك قرار دهيد. تا ۲۰ دقيقه اصلا به محلول داخل كاسه و گوشواره طلا دست نزنيد تا به اندازه كافي ضدعفوني شود.

بعد از اينكه گوشواره ۲۰ دقيقه در كاسه ماند، يك كاسه ديگر آماده كنيد.

داخل كاسه دوم مقداري مايع ظرفشويي (مصف قاشق غذاخوري) بريزيد و كاسه را تا نصفه پر كنيد.

بعد از آماده شدن كاسه دوم، يك دستكش دست كنيد و با كمك آن گوشواره را از كاسه اول خارج كنيد. وقتي آن را در آورديد زير آب شير قرار دهيد و با دست آن را دستمالي كنيد.

بعد از آن گوشواره را به آرامي داخل كاسه دوم كه حاوي آب و صابون يا مايع ظرفشويي است قرار دهيد.

اگر جرم يا چيزي روي گوشواره طلا هنوز وجود دارد با كمك يك پارچه تميز يا يك مسواك نرم آن را تميز كنيد.

سپس دوباره آن را آبكشي كرده و با كمك يك پارچه يا حوله تميز آن را خشك كنيد و در نهايت در معرض هواي آزاد قرار دهيد.

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد خريد طلا و نگهداري از آن مي توانيد به سايت طلا فروشي آنلاين كيش طلا مراجعه كنيد.:: موضوعات مرتبط: زیورآلات , ,
:: بازدید از این مطلب : 340
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 5 فروردين 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

بسیاری از افراد با از دست دادن دندان خود احساس خوبی به خود و ظاهر خود ندارند. البته از دست دادن دندان فقط بر روی زیبایی تاثیر نمی‌گذارد بلکه باعث ایجاد اختلال در صحبت کردن و غذا خوردن نیز می‌شوند. بنابراین با روش‌های مختلفی که امروزه وجود دارد سعی در رفع این مشکل می‌کنند. یکی از این روش‌ها استفاده از پروتزهای دندانی است که خود شامل روش‌های مختلفی بوده که یکی از این روش‌ها استفاده از پل‌ها و یا بریج دندان است. در ادامه با کلینیک دندانپزشکی تاج همراه باشید.

بریج‌ها و تاج‌ها

بریج‌ها و تاج‌ها مواد و ابزار مصنوعی هستند که دندانپزشک بر روی دندان‌ها یا ایمپلنت‌های بیمار قرار می‌دهد. از تاج‌ها بیشتر برای پوشش کلی دندان آسیب دیده یا ایمپلنت واز بریج‌ها بیشتر برای پوشش فضای خالی یک یا چند دندان استفاده می‌شود.

انواع پل‌ها یا بریج دندان

پل‌های دندانی معمولی

این نوع پل از محبوب‌ترین نوع پل‌های درمانی است. این پل دندانی شامل چندین دندان مصنوعی است که توسط روکش دندانی به همدیگر اتصال می‌یابند و توسط دندان های دو طرف حمایت می شود .

بریج مریلند

این نوع پل از چهارچوب فلزی ساخته می‌شود که در آن دندان کاذب به بال‌های فلزی متصل به دو دندان کناری چسبیده است. این بریج ها بیشتر برای دندان های جلویی استفاده می‌شوند، به دلیل اینکه ظاهری شبیه به دندان دارند.

پل دندانی پایه

این نوع از پل زمانی استفاده می‌شود که بیمار از دو دندان مجاور فضای خالی فقط یک دندان را داشته باشد که آن هم به عنوان تکیه گاه عمل می‌کند. شباهت زیادی با روش بریج سنتی دارد فقط با این تفاوت که در روش بریج پایه در کنار فضای خالی از دندان فقط یک دندان حمایت کننده داریم.

پل‌های درمانی با حمایت ایمپلنت

هنگامی که فرد چندین دندان کنار هم یا دور از هم خود را از دست داده باشد از این نوع پل دندانی می‌توان استفاده کرد. همانطور که از نامش مشخص است این پل توسط ایمپلنت‌های دندانی حمایت می‌شوند. برای هر دندان از دست رفته یک ایمپلنت دندان استفاده می‌شود که پل‌های دندانی هم به آنها متصل می‌شوند.

فواید و مزایای بریج دندان

 • ظاهری زیبا به دندان شما می‌بخشد
 • صحبت کردن و جویدن را بهبود می‌بخشد
 • از لحاظ شکل و رنگ و فرم شبیهه دندان‌های شما هستند
 • از تغییر سایر دندان‌های باقی مانده جلوگیری می‌کنند.
 • فضای خالی و بدون دندان شما را پر کرده و لبخندی زیبا برای شما ایجاد می‌کند.

از خدمات کلینیک تاج به کامپوزیت دندان، ونیر، دندانپزشکی کودکان و... میتوان اشاره کرد.:: موضوعات مرتبط: سلامتی , ,
:: بازدید از این مطلب : 355
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 5 فروردين 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

همان‌طور كه استخرهاي فايبرگلس براي موقعيت­هاي مختلف، راه­حل مناسب و طولاني‌مدتي به‌حساب مي­آيند، اما معايب خود را نيز دارند. براي اينكه ايدۀ بهتري داشته باشيد، ليست زير را در مورد مزايا و معايب اين نوع استخرها در نظر بگيريد:

كل پروسۀ نصب يك استخر فايبرگلاس عادي، به‌طورمعمول، ۳ تا ۶ هفته به طول مي­انجامد. براي مقايسه، ساخت استخر بتني مي­تواند ۳ تا ۶ ماه زمان ببرد.

نياز به تعمير و نگهداري استخر كم

پوشش ژل يك استخر فايبرگلس، غيرمتخلخل بوده و بنابراين نيازي به فرچه‏كشي هفتگي سطح يا استفاده از چندين مادۀ شيميايي براي كشتن جلبك­ها وجود ندارد (عيب اصلي استخرهاي بتني).

هزينۀ پايين مادام­العمر

استخرهاي فايبرگلس به برق كمتر در تاسيسات الكتريكي و مواد شيميايي كمتر براي نگهداري نياز دارند. اين موضوع نه‌تنها موجب جلوگيري از هدررفتن زمان و تلاش مي­شود، بلكه هزينه­ها را نيز پايين مي­آورد. همچنين نيازي به پرداخت مجدد سطح فايبرگلس و يا تعويض پوشش نيست.

مقاوم

فايبرگلس به‌اندازه‌اي مستحكم است كه نيازي به نگراني در مورد سوراخ شدن پوشش ژل يا ترك برداشتن سازه به دليل استفادۀ روزانه از آن وجود ندارد.

سازگاري با سيستم­هاي آب شور

نمك ناشي از سيستم­هاي كلرزني نمكي در بتن و فلز (مانند پنل­هاي ديوارۀ فلزي و بتونه در استخرهاي با پوشش وينيل) موجب فرسايش مي­شود. با وجود فايبرگلس مي­توانيد از آب با كيفيت بالا و نياز به نگهداري كم لذت ببريد

جذابيت

زماني كه استخرهاي فايبرگلس براي اولين بار توليد شدند، به نظر ساده و تا حدي زشت بودند؛ اما در حال حاضر، شما مي­توانيد استخر خود را با پرداخت­هاي رنگي، حوضچه‏هاي آبگرم­، كاشي­هاي سراميكي، محل­هايي براي حمام آفتاب، آب‌نما و نورپردازي­هاي زيبا شخصي­سازي كنيد.

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد ساخت تاسيسات استخر و نگداري آن ( عايق بندي، تصفيه استخر و.....) مي توانيد از كارشناسان تام استخر مشاوره بگيريد. :: موضوعات مرتبط: طراحی و ساخت بنا , طراحی و ساخت استخر شنا , ,
:: بازدید از این مطلب : 386
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 5 فروردين 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

این شما و این  آموزش تاتو خط لب برای خانم ها. با آموزشگاه آرایشگری الماس نشان همراه باشید.

وسایل مورد نیاز برای تاتو خط لب

 • دستگاه مخصوص تاتو آرایش دائم
 • سوزن های مناسب جهت تزریق رنگ روی حاشیه لب
 • و رنگ های با کیفیت

گام به گام با آموزش تاتو خط لب

گام نخست: ویزیت و ارزیابی

درست مانند تمام جلسات آرایش دائم، در این تکنیک هم مشتری باید به محل کار پیگمنتور یا متخصص تاتو مراجعه کند تا مستقیما مورد ارزیابی قرار بگیرد. در این جلسه متخصص پیگمنتور با توجه به فرم صورت و لب مشتری، تصمیم میگیرد که به چه شکل تاتو را اعمال کند.

گام دوم آموزش تاتو خط لب: قرینه کردن

در همه تکنیک های آموزش آرایش دائم، تاکید ویژه ای بر فرآیند قرینه سازی میشود و بیان میشود که اینکار برای درست انجام شدن تاتو ضروری است.

گام سوم آموزش تاتو خط لب: علامت گذاری

در بیشتر خانم ها خط لب مشخص است و نیازی به علامت گذاری نداریم. اما برای اطمینان و برای اینکه خیال مشتری راحت باشد ما علامت گذاری را از بالای لب شروع میکنیم و یکبار به سمت راست  و بار دیگر به سمت چپ اینکار را انجام میدهیم تا خط به درستی مشخص شود.

گام چهارم خط لب : بیحسی لب و اطراف آن

برای اینکه لب تحت تاثیر سوزن مخصوص تاتو درد نگیرد ما از بی حسی استفاده میکنیم.

گام پنجم و ششم آموزش تاتو خط لب: شروع کار با رنگ

در این مرحله با سوزن و رنگ کار میکنیم. همانطور که گفته شد سوزن مناسب تاتو خط لب ، سوزن های ۲ سره هستند زیرا هم عمق خوبی دارند و هم آسیبی به بافت لب نمیرسانند. بعد از انتخاب سوزن، اکنون باید رنگ بردارید. برای اینکار سوزن را وارد رنگ کنید اما سعی کنید زود آن را دربیاورید.

گام هفتم آموزش آرایش دائم خط لب : اعمال رنگ

سوزن حای رنگ را آماده کنید و به آرامی شروع به کشیدن خط لب کنید. تاتو را از قسمت ۷ شکل لب آغاز کنید. هیچ عجله ای برای اینکار نداشته باشید تا رنگ با دقت تنها درهمان جایی که میخواهید اعمال شود.

گام هشتم آموزش تاتو خط لب : تمیز کردن لب

کار شما تقریبا تمام شده و اکنون باید با دقت و با کمک یک دستمال مرطوب تمیز و استفاده نشده خط لب و اطراف آن را تمیز کنید. خودتان تاتو خط لب را نگاه کنید اگر مشکلی دارد پیش از اینکه مشتری آن را مشاهده کند برطرفش کنید.

از دوره های آموزش آرایشگری الماس نشان به آموزش ناخن، آموزش بافت مو و... میتوان اشاره کرد. :: موضوعات مرتبط: آرایشی و زیبایی , ,
:: بازدید از این مطلب : 369
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 5 فروردين 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

بسياري از افراد با از دست دادن دندان خود احساس خوبي به خود و ظاهر خود ندارند. البته از دست دادن دندان فقط بر روي زيبايي تاثير نمي‌گذارد بلكه باعث ايجاد اختلال در صحبت كردن و غذا خوردن نيز مي‌شوند. بنابراين با روش‌هاي مختلفي كه امروزه وجود دارد سعي در رفع اين مشكل مي‌كنند. يكي از اين روش‌ها استفاده از پروتز دندان است كه خود شامل روش‌هاي مختلفي بوده كه يكي از اين روش‌ها استفاده از پل‌ها و يا بريج دندان است.

بريج‌ها و تاج‌ها 

بريج‌ها و تاج‌ها مواد و ابزار مصنوعي هستند كه دندانپزشك يا دندانساز بر روي دندان‌ها يا ايمپلنت‌هاي بيمار قرار مي‌دهد.  از تاج‌ها بيشتر براي پوشش كلي دندان آسيب ديده يا ايمپلنت و از بريج‌ها بيشتر براي پوشش فضاي خالي يك يا چند دندان استفاده مي‌شود. اين دندان‌هاي مصنوعي به روي دندان‌هاي طبيعي يا ايمپلنت‌هاي بيمار و در اطراف ناحيه خالي از دندان چسبانده مي‌شوند.

انواع پل‌ها يا بريج دندان

انواع مختلفي از پل‌ها يا بريج‌ دندان وجود داردكه بسته به تعداد دندان از دست رفته محل قرار گيري فضاي خالي و نوع بريج به كار برده شده متفاوت هستند. در اين مطلب با انواع مختلف اين پل‌ها و بريج‌هاي دنداني آشنا مي‌شويم.

پل‌هاي دنداني معمولي يا سنتي

اين نوع پل از محبوب‌ترين نوع پل‌هاي درماني است. اين پل دنداني شامل چندين دندان مصنوعي است كه توسط روكش دنداني به همديگر اتصال مي‌يابند و توسط دندان هاي دو طرف حمايت مي شود . اين نوع پل از پرسلن ذوب شده با فلز يا سراميك ساخته مي‌شود.

پل دنداني مريلند يا بريج مريلند

اين نوع پل از چهارچوب فلزي ساخته مي‌شود كه در آن دندان كاذب به بال‌هاي فلزي متصل به دو دندان كناري چسبيده است. اين بريج ها بيشتر براي دندان هاي جلويي استفاده مي‌شوند، به دليل اينكه ظاهري شبيه به دندان دارند.

پل دنداني پايه يا بريج پايه

اين نوع از پل زماني استفاده مي‌شود كه بيمار از دو دندان مجاور فضاي خالي فقط يك دندان را داشته باشد كه آن هم به عنوان تكيه گاه عمل مي‌كند. شباهت زيادي با روش بريج سنتي دارد فقط با اين تفاوت كه در روش بريج پايه در كنار فضاي خالي از دندان فقط يك دندان حمايت كننده داريم.

پل‌هاي درماني با حمايت ايمپلنت

هنگامي كه فرد چندين دندان كنار هم يا دور از هم خود را از دست داده باشد از اين نوع پل دنداني مي‌توان استفاده كرد. همانطور كه از نامش مشخص است اين پل توسط ايمپلنت‌هاي دنداني حمايت مي‌شوند. براي هر دندان از دست رفته يك ايمپلنت دندان استفاده مي‌شود كه پل‌هاي دنداني هم به آنها متصل مي‌شوند.

براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد دانستني هاي دندانپزشكي(دندانپزشكي كودكان، ارتودنسي دندان، جراحي فك، لمينت دندان و ....) مي توانيد به سايت كلينيك فوق تخصصي دندانپزشكي ايده آل مرجعه كنيد.

 :: موضوعات مرتبط: سلامتی , سلامت دهان و دندان , ,
:: بازدید از این مطلب : 374
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 5 فروردين 1395 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

در گذشته، خانه و مدرسه تنها منابع آموزشی بوده‌اند؛ اما امروزه با پیشرفت علم، روش‌های یادگیری، بسیار گسترده‌تر و قابل دسترس‌تر شده‌اند. در حال حاضر، کیفیت یادگیری بسیار بالاتر از روش‌های قدیمی است. بسیاری از افراد هستند که به دلایل مختلف تمایل دارند، آموزش زبان را در منزل و بدون کلاس، فراگیرند؛ اما نمی‌دانند از کجا و چگونه شروع کنند. اگر جزء این دسته از افراد هستید، اصلا نگران نباشید؛ زیرا که در این مقاله سعی شده است تا با بیانی ساده و روان به ارائه روش‌های موثر آموزش زبان انگلیسی در خانه بپردازیم.

برای آموزش زبان انگلیسی در خانه چه باید کرد؟

مهم نیست که در چه سطحی قرار دارید؛ مبتدی هستید یا شاید تا کنون در کلاس‌های بسیاری شرکت کرده‌اید و یا از کودکی در آموزشگاه‌های بسیاری ثبت نام کرده باشید؛ اما همچنان به نتیجه دلخواه در صحبت کردن به شکل روان نرسیده‌اید. روش‌های بسیاری برای آموزش زبان در منزل وجود دارد که هر کسی باید با توجه به روش مورد علاقه خود پیش برود.

برای آموزش زبان انگلیسی در خانه، در قدم نخست باید انگیزه بالایی داشته باشيد و با برنامه‌‌ریزی اصولی و دقیق، پیش برويد. باید در ابتدا برای خود به طور مفصل، مزایای آموزش زبان در خانه را يادآور شويد و به آن کاملا پایبند باشيد تا انگیزه لازم، برای ادامه مسیر با قدرت هرچه بیشتر را داشته باشيد و بتوانيد تصمیم قطعی براي آموزش زبان در خانه را بگیريد؛ زیرا که بسیاری از افراد به صورت مقطعی تصمیم می‌گیرند، اما بعد از مدتی به کلی همه چیز را فراموش می‌کنند.

يادگيري باید به صورت پیوسته و مرتب انجام شود؛ سعی کنید مثلا روزانه یک ساعت را به آموزش زبان در خانه اختصاص دهید. همچنین، در فعالیت‌هایی که انجام می‌دهید، زمان‌های مرده بسیار زیادی پیدا می‌شود که اصلا فکرش را نمی‌کنید که بتوان از آن برای یادگیری زبان انگليسي استفاده کرد. از زمان‌های مرده خود، مانند زمانی که در اتوبوس یا مترو هستید، در این راستا استفاده کنید.

بهترین روش های آموزش زبان در خانه

امروزه، به دلیل مشغله‌های کاری بسيار و نياز مبرم به آموزش زبان انگليسي و تقويت آن براي مهاجرت، ارتقاء شغلي و ساير موارد، بسیاری از افراد تمایل دارند که انگلیسی را بدون حضور در کلاس، یاد بگیرند.

در ادامه، به کارآمد‌ترين روش‌ها و استراتژی های یادگيري زبان انگلیسی در خانه مي‌پردازيم:

 • ابتدا مشخص کنيد هدف از آموزش زبان انگليسي چيست
 • زبان انگلیسی را صبح زود و شب‌ قبل خواب بخوانید
 • کتاب داستان انگليسي مطالعه کنيد
 • ترانه های انگلیسی گوش کنید
 • شخصي را پيدا کنيد که بتوانيد باهم انگليسي صحبت کنيد
 • با خودتان انگليسي صحبت کنيد وحتي به انگليسي فکر کنيد
 • در معرض شنیدن زبان انگليسي قرار بگيريد
 • از سايت‌های آموزش زبان انگلیسی استفاده کنید

.:: بازدید از این مطلب : 4
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 29 شهريور 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : نت ویر

نمونه هایی از ایده های خوب برای پولسازی

تولید محتوا:

 

نمی توان از ایده های پولساز صحبت کرد واشاره ای به تولید محتوا نکرد. با وجود دنیای اینترنت و فضای مجازی،‌تولید محتوا جز مشاغل پولساز می باشد. شما با داشتن یک کامپیوتر می توانید پروژه بگیرید و برای سایت های مختلف محتوا تولید کنید. همچنین با داشتن دوربین و سایر وسایل تولید محتوا می توانید برای پیج های اینستاگرام محتوا تولید کنید. به یاد داشته باشید برای اینکار بهتر است که خودتان یک سایت یا یک پیج داشته باشید که مشتریان بتوانند نمونه کارهای شما را در آنجا مشاهده کنند.

 

پیشنهاد ما به شماکسب و کار آنلاین

 

عکاسی

 

احتمالاً شما هم جمله تنها صداست که می ماند را شنیده اید. باید به شما بگوییم که صدا تنها نیست و فیلم، متن، عکس و… نیز همراهان صدا در مسیر جاوادنه بودن هستند. عکاسی ایده پولسازی است که  در کنار درآمد بالا امکان زندگی در زمان حال را نیز برای شما فراهم می کند. در زمانی که شما بدون تفکر به هیچ چیزی، تمام حواستان را روی فشردن شاتر در بهترین زاویه ممکن می گذارید، درست همینجاست که در حال زندگی کردن در زمان حال هستید.

اگر به قدری پول ندارید که برای خودتان یک آتلیه راه اندازی کنید،‌ اصلاً نگران نباشید شما می توانید از طریق راه اندازی یک پیج اینستاگرام و قرار دادن محتوای خلاقانه راجع به تصویر برداری، ژست های عکاسی، نمونه کار های خودتان به اندازه کافی مشتری جذب کنید. اگر نمونه کار ندارید می توانید در ابتدای کار از افراد فامیل و دوستان خودتان استفاده کنید و رایگان از آنها عکس بگیرید و آنها را در پیج خودتان قرار دهید.

گسترش اینترنت و به دنبال آن افزایش کسب و  کار های آنلاین، نیاز به تولید محتوا روز به روز در حال افزایش است. از آنجا که عکاسی از مهم ترین قسمت های تولید محتوای تصویری می باشد  این امکان را فراهم آورده که اگر شما به هر دلیل تمایل به راه اندازی کسب و کارتان را نداشته باشید می توانید در یکی از شرکت ها و یا کسب  و کار های آنلاین به راحتی استخدام شوید و از این طریق به درآمد زایی برسید.

عکاسی ژانر های مختلفی از جمله عکاسی طبیعت، عکاسی نوزاد، عکاسی پرتره، عکاسی ورزشی، عکاسی خیابانی، عکاسی خبری، عکاسی صنعتی و… دارد که شما بسته به علاقه و روحیه ای که دارید می توانید یکی از آنها را برای خودتان انتخاب کنید و به طور تخصصی در آن حوزه فعالیت کنید.

پس اگر به دنبال یک کسب و کار پولساز و هیجان انگیز هسیتد که در آن با چالش های مختلفی می توانید روبه رو شوید به شما پیشنهاد می کنیم که هر چه سریع تر آموزش عکاسی را شروع کنید و پس از تحقیقات و با توجه به بودجه تان دوربینتان را بخرید. البته یادمان نرود که علاوه بر هیجان انگیزی و پولسازی، چاشنی جاودانگی را هم به این حرفه اضافه کنیم.

پیشنهاد ما به شماکسب و کار

مشاوره

 

در زمان جنگ کسانی که مین ها را خنثتی می کردند تاثیر بسیار زیادی بر روی شهید نشدن سربازان داشتند. شاید مشاوران نقشی مشابه را داشته باشند. زمانی که در زندگی با گره هایی مواجه می شویم که خودمان به هیچ طریقی نمی توانیم از پس آن گره بربیاییم، باید از کسی کمک بگیریم که مسیر را قبل از ما رفته و با انواع پیچ  و خم های مسیر آشناست.

اگر شما دوست دارید که سخن های دیگران را بشونید و مانند یک دوست دلسوز و مهربان به آنها کمک کنید احتمالاً می توانید پس از تحصیل در رشته مشاوره و کسب تجربه در این حوزه به یکی از مشاوران خوب تبدیل شوید.

مشاوره یکی از ایده های پولساز است که زمینه های مختلفی از جمله مشاور خانواده، مشاور تحصیلی، مشاور ازدواج و… را در بر می گیرد. در هر کدام از این حوزه های که بروید می توانید در زندگی افراد زیادی تاثیر مثبتی بگذارید.

برای مثال تصور کنید شما به یک دانش آموز راهکارهایی می دهید که می تواند به وسیله آنها خودش را به رویا ی خودش برساند، یا شما به خانواده ای که در حال فروپاشی است کمک می کنید که خودشان را از این وضعیت نجات دهند و با آرامش خاطر بیشتری زندگی کنند.

در این حرفه اگر دانش کافی به همراه برندینگ مناسب داشته باشید می توانید درآمد های بسیار زیادی را کسب کنید. دو راه برای برندینگ وجود دارد.

 

نوشتن یا ترجمه کتاب

 

در طول سال های اخیر ثابت شده است که اگر شما در هر زمینه ای  که هستید یک کتاب داشته باشید باعث می شوید که افراد به شما به چشم یک متخصص نگاه کنند.

 

فعالیت در فضای آنلاین

 

تولید پادکست، راه اندازی سایت، تولید محتوای اینستاگرام و داشتن صفحه لینکدین همگی کار هایی هستند که برندینگ شما را تقویت می کنند.

اگر دوست دارید با افراد زیادی در ارتباط باشید و به آنها خدمت کنید و در عین حال پول خوبی هم به دست آورید حتماً شغل مشاوره را شروع کنید.

 

طراحی یو آی یو ایکس

 

طراحی یو آی یو ایکس به این دلیل جز ایده های پولساز می باشد که با بهبود رابط کاربری سایت ها باعث می شود که گوگل رتبه آنها را افزایش دهد. از طرفی مخاطبان نیز احساس رضایت بیشتری از سایت خواهند داشت.

اگر احساس می کنید که خلاقیت بالایی دارید، طراحی یو آی یو ایکس یکی از کارهایی است که به شما این امکان را می دهد که درآمد زیادی را کسب کنید.

 :: بازدید از این مطلب : 15
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 23 شهريور 1401 | نظرات ()

صفحه قبل 1 2 3 4 5 ... 213 صفحه بعد